55. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turuna DEÜ İmzası

4.306

Bu yıl 55. kez düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 6 gün süren etapların ardından tamamlandı. Etkinliğe katılan bisikletçilere 6 yıldır sağlık hizmeti veren Dokuz Eylül Üniversitesi sağlık ekibi, yaşanan kazalara yaptıkları hızlı müdahalelerle takdir topladı. Son etapta 3’üncü gelen ve turun sprint lideri olan Bora – Hansgrohe takımının İrlandalı sporcusu Sam Bennett’e madalyasını sunan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Üniversite olarak sağlık ekibimizle gurur duyduk.Bu tür organizasyonların ülkemizde bisiklet kültürünün gelişmesinde önemli katkılar sağlayacak” dedi.

Bu yıl İstanbul’da start veren 55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (Tour of Turkey) 16 -21 Nisan 2019 tarihleri arasında dünyaca ünlü bisikletçileri 6 gün boyunca bir araya getirdi. Renkli anlara sahne olan 55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nu Bora-Hansgrohe takımının Avusturyalı bisikletçisi Felix Grossschartner kazandı. Organizasyona katılan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, turda Sprint lideri olan ve son etapta 3’üncü gelen Sam Bennett’e ödülünü takdim etti.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “55. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun final etabı için İstanbul’a giderek, heyecanı yerinde yaşadık. Turun Sakarya’dan İstanbul’a koşulan son etabında güzel bir mücadele sonucu 3’üncü gelen ve turun sprint lideri olan Bora – Hansgrohe takımının İrlandalı sporcusu Sam Bennett’e madalyasını sunduk, kendisini tebrik ettik. Dokuz Eylül Üniversitesi olarak Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun bir parçası olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Tura katılan sporcuların sağlığının emanet edildiği, üniversitemizi başarıyla temsil eden Prof. Dr. Sedat Yanturalı ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

TURA DEÜ İMZASI

Bu tür organizasyonların ülkemizde bisiklet kültürünün gelişmesinde önemli katkıları olduğunu anlatan DEÜ Rektörü Nükhet Hotar, “Bu etkinliğin oluşturduğu coşkunun gelecek yıllarda da artarak devam etmesini dilerim. Podyum törenine de katıldığımız bu önemli organizasyona Üniversite olarak sağlık ekibimizle 6. kez katkı sunmaktan büyük bir gurur duyduk. Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) “Dünya Kategorisi” klasmanındaki Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Podyum Töreni Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın katılımı ile gerçekleşti. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

SPORCULARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda (TUR 2019) dereceye giren takım ve sporculara Sultanahmet Meydanı’nda düzenlenen törenle ödülleri dağıtıldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, turda sprint lideri olan ve son etapta 3’üncü gelen Sam Bennett’e ödülünü takdim etti. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, takım klasmanında şampiyon olan Kolombiya’nın Manzana Postobon ekibine ödüllerini sundular.

İlgili Yazılar