BAKAN ÖZLÜ’DEN DEÜ’YE ZİYARET

3.427

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Dokuz Eylül Üniversitesi’ni (DEÜ) ziyaret etti. DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik’ten üniversitede gerçekleştirilen bilimsel çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Özlü, EMUM’u da ziyaret etti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, İzmir’de 2 gün boyunca çeşitli temaslarda bulundu. İzmir’de sanayi, ticaret ve eğitim çevreleriyle bir araya gelen Bakan Özlü, Dokuz Eylül Üniversitesi’ne (DEÜ) de ziyarette bulundu. Tınaztepe Yerleşkesi’nde bulunan DEPARK’ın Beta binasında gerçekleştirilen toplantıya Bakan Özlü’nün yanı sıra, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan, DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hikmet Hüseyin Çatal ve Prof. Dr. Banu Esra Aslanertik ile Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Recep Yiğit, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ve çok sayıda akademisyen katıldı.

BAKAN ÖZLÜ EMUM’U GEZDİ

Toplantıda DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Banu Esra Aslanertik Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’ye Üniversitede gerçekleştirilen bilimsel çalışmalar ve teknik altyapı hakkında sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından Bakan Özlü, Elektronik Malzeme Üretim ve Uygulama Merkezi’ni (EMUM) gezdi. EMUM’da bulunan üretim ve karakterizasyon cihazlarını tanıtan Prof. Dr. Erdal Çelik, güneş enerjisi panellerinde kullanılan silisyumun bu merkezde yüzde 99.76 saflık oranında üretilebildiğini anlattı.

DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’ye ve İzmir Valisi Erol Ayyıldız’a ziyaretin ardından anı hediyesi takdim etti. Bakan Özlü, ziyarete katılan heyet ve akademisyenler ile anı fotoğrafı çektirdikten sonra DEÜ Tınaztepe Yerleşkesi’nden ayrıldı.

İlgili Yazılar