BUCA EĞİTİM FAKÜLTESİNDE COŞKULU MEZUNİYET KUTLAMASI

3.469

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Buca Eğitim Fakültesi’nin mezuniyet töreninde konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, alilerinden aldıkları emaneti artık daha donanımlı ve hayata daha hazır şekilde iade ettiklerini ve onlar için yeni bir dönemin başladığını söyledi.

Dokuz Eylül Üniversitesi(DEÜ) Buca Eğitim Fakültesi’nin beşinci dönem mezunları, okulun bahçesinde düzenlenen törenle diplomalarını aldı. Törene, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, Genel Sekreter Doç. Dr. Recep Yiğit, Dekan Vekili Prof. Dr. Ercan Akpınar ve akademisyenler ile çok sayıda öğrenci ailesi katıldı.

Törende konuşan DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, mezun olan öğrencilerin artık hayata atılacağı belirterek, bir ağabey gibi önerilerini paylaşmak istediğini söyledi. Hayata atılırken öncelik sırasının doğru şekilde tespit edilmesi gerektiğine dikkat çeken Prof. Dr. Erdal Çelik, “Size ilk önerim şu dur ki: para kazanmayı ya da makam sahibi olmayı, öncelikler listenizde ilk sıralara asla yazmayın. Unutmayın ki, para ve makam sahibi insanların ellerinde olmayan tek şey, geçmişte kalan gençlikleridir. Zamanı yaşamayı ve mutlu olmayı hiçbir şeye değişmeyin. İnsanların sizi, paranızla değil sahip olduğunuz fikirlerinizle örnek duruşunuzla tanımasını sağlayın. İnsanlara değer verin, çevrenizdekilere saygı duyun; her hayatın kendi yaşanmış gerçekliği olacağını asla unutmayın. Önyargılardan uzak durun; mantığınızı asla vicdanınızın önüne geçirmeyin” diye konuştu.

ONLARA IŞIK TUTUN

Ailelere de seslenen Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, alilerinden aldıkları emaneti artık daha donanımlı ve hayata daha hazır şekilde iade ettiklerini ve onlar için yeni bir dönemin başladığını belirterek, “Sizin yapmanız gereken, bu gençlerin kendi istedikleri gelecek için motivasyonunu sağlamak. Çünkü onları en iyi sizler tanıyorsunuz. Bu gençlere lütfen ‘yapamazsın, olmaz’ demeyin; nasıl yapabileceğini göstermeye çalışın. Bilmiyorsanız, bilenlerden fikir alın. Onlar zaten kendi kararlarını verecekler; siz onların gitmek istedikleri yola ışık tutun. Yaşamak istediğiniz hayatı; içinizde kalan hayalleri çocuklarınızın yaşaması için uğraşmayın” dedi.

Buca Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ercan Akpınar da, öğrencilerini başarıyla mezun etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Mezuniyet töreni, mezun olan öğrencilere diplomalarının verilmesinin ardından müzik dinletisiyle devam etti. Tören, keplerin atılması ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

İlgili Yazılar