DESEM, E-DEVLET KAPISI’NDA BELGE DOĞRULAMA HİZMETİNİ BAŞLATTI

504

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (DESEM), 2023 yılı itibari ile programlarını tamamlayan katılımcılara sertifika ve katılım belgelerini e-Devlet’te sorgulatma imkânı sağlamaya başladı.

İzmir’in kültür miraslarından biri olarak tescil edilen Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlük Binası’nda faaliyetlerini yürüten DEÜ Sürekli Eğitim Merkezi (DESEM), 2023 yılı itibari ile programlarını tamamlayan katılımcılar için sertifika ve katılım belgelerini e-Devlet Kapısı üzerinden sorgulatma imkânı sağlamaya başladı. DEÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın teknik altyapı desteği ile sunulan hizmet kapsamında, DESEM bünyesindeki eğitim programlarını tamamlayan katılımcılar, artık e-Devlet Kapısı’na giriş yaparak barkotlu belgelerine erişebilecekler. Katılımcılar ayrıca, belge kodu vasıtasıyla belgeleriyle ilgili doğrulatma işlemlerini de yapabilecekler.

1998’DEN BERİ HİZMETTE

Yaşam boyu öğrenme fırsatlarının toplumun her kesimine ulaşması için 1998’den beri eğitim programları sunan DESEM, farklı eğitim düzeyindeki katılımcılara, ön lisans, lisans ve lisansüstü programları dışında Dokuz Eylül Üniversitesi’nin eğitim verdiği ve araştırma yaptığı tüm alanlarda sürekli eğitim ve geliştirme programları düzenliyor. Bu yönüyle nitelikli insan kaynağının yetişmesine yıllardır önemli katkılar sunan DESEM, yüz yüze eğitimlerin dışında çevrim içi ve karma programlar ile güncel ve evrensel bilginin yayılmasına katkı sunuyor. DESEM 2023 yılı içinde, bugüne kadar AUTOCAD-Bilgisayar Destekli Çizim Programı, Braille Öğreniyorum Programı, İngilizce Konuşma Programı, SPSS ile İstatiksel Veri Analizi Programı ile Veri Analitiği programlarını tamamlayan katılımcılarına sertifika ve katılım belgelerini e-Devlet Kapısı’nda erişilebilir halde sundu.

BİRÇOK PROGRAM BULUNUYOR

2023 yılı Mart ve Nisan aylarında DESEM’de başlayacak bireysel ve kurumsal programlardan bazıları: Braille Öğreniyorum, Temel Borsa, Temel Analiz, Teknik Analiz, AUTOCAD, Mitolojik Avrupa Sanatı, Nefes ve Meditasyon, İnsan Kaynakları Yönetimi, Dijital Dönüşüm, Endüstri 4.0, Kooperatif Yöneticiliği, e-Ticaret, İngilizce Konuşma, Almanca, İspanyolca, Aile Eğitim ve Danışmanlığı, Uzman Arabuluculuk, Tahkim Hukuku, Milletlerarası Özel Hukukta Çocuğun Korunması gibi eğitimlerden oluşuyor.

DESEM’deki diğer programları öğrenmek ve detaylı bilgi almak için www.desem.deu.edu.tr erişim sayfasından ve sosyal medya hesaplarından merkeze ulaşılabilir.

İlgili Yazılar