DEÜ EFELER TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

2.728

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) korumalı futbol takımı DEU Efeler UniLig finalinde Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Yıldız Stallions takımı ile karşılaştı. DEU Efeler, rakibini 14-2 skorla yenerek şampiyon oldu. Kocaeli’ndeki final müsabakasına giderek takıma destek veren DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik ve Genel Sekreter Doç. Dr. Recep Yiğit maç sonunda büyük sevinç yaşadı. 

Önceki sezon 1. Lig’de final oynama başarısı göstererek Süper Lig’e yükselen Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Korumalı Futbol Takımı DEU Efeler, UniLig finalini kazanarak Türkiye şampiyonu oldu. Kıran kırana mücadelenin yaşandığı karşılaşmada, baştan sona üstün bir oyun sergileyen DEÜ Efeler, üniversite yönetimi ve taraftarların da desteğiyle maçı 14-2 gibi farklı bir skorla tamamladı. Şampiyonluk kupasını Rektör Vekili Çelik’in elinden alan sporcular, mutluluklarını birbirleriyle ve taraftarlarla paylaştı. Çelik, şampiyon takım oyuncularını tek tek tebrik ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

GURUR DUYDUK

Elde edilen başarı nedeniyle sporcuları tek tek kutlayan DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, “Dokuz Eylül Üniversitesi, bilimsel ve akademik çalışmalarının yanında, spor dallarında da büyük başarılar elde etmektedir. Korumalı futbol takımımız UniEfeler’i Türkiye Kupası finalinde desteklemek için Kocaeli’ye geldik. Kendileri oynadıkları güzel oyun ve kazandıkları Türkiye Şampiyonluğu ile göğsümüzü kabarttılar. Onların mutluluğuna ortak olmak bizi gururlandırdı. Hem Üniversitemiz hem de sporcularımızın kariyeri açısından çok önemli bir başarı. Takımımız kalitesini ve değerini UniLig süresince sergilediği mücadele ile gösterdi ve bunu şampiyonlukla taçlandırdı. Kendilerine üniversitemiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Yazılar