DEÜ KARİYER FUARI SAĞLIK GÜNLERİ 2018 BAŞLADI

2.075

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “DEÜ Kariyer Fuarı Sağlık Günleri 2018”  başladı. Etkinliğin açılışında konuşan DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, “Öğrencilerimize mezuniyet sonrası profesyonel yaşam için, akademik öğrenim ile eş zamanlı kariyer desteği sağlıyoruz” dedi.

Sağlık Bilimleri, Tıp, Hemşirelik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ve Sağlık Teknikerlikleri alanlarında eğitim gören öğrencilere yönelik düzenlenen ‘DEÜ Kariyer Fuarı Sağlık Günleri 2018’, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İnciraltı Sağlık Yerleşkesinde büyük bir katılımla başladı. DEÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü, DEÜ Hastanesi, DEÜ Tıp Fakültesi, DEÜ Hemşirelik Fakültesi, DEÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, DEÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile İŞKUR İzmir İl Müdürlüğü destekleriyle DEÜ Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen organizasyonda; birçok sağlık kuruluşu stant kurarak öğrencilerle bir araya geldi. Fuar kapsamında ayrıca öğrencilere ayrıca kişisel, mesleki gelişim ve yurt dışı eğitim olanakları hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

DEÜ Tıp Fakültesi Kurucu Öğretim Üyeleri Konferans Salonu‘ndaki etkinliğin açılışında konuşan DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, DEÜ’nün; öğrencilerine mezuniyet sonrası profesyonel yaşam için, akademik öğrenim ile eş zamanlı kariyer desteği sağladığını kaydetti. Çelik, “Koordinatörlüğümüzün organize ettiği Kariyer Fuarları etkinliklerimiz bu yıl da tüm hızıyla devam ediyor. Mühendislik ve Fen bilimleri öğrencilerimize yönelik Mart ayında gerçekleştirdiğimiz ve 50’ye yakın firmanın katılım gösterdiği Tınaztepe Günleri’ni yaklaşık 5 bin öğrenci ziyaret etti. DEÜ Kariyer Fuarı – Tınaztepe Günleri’nden sonra bu kez de ‘Sağlık Günleri’ ile sağlık yerleşkemizde sektörlerinin önde gelen birçok kurumunu ağırlıyoruz. DEÜ Kariyer Fuarlarını devam ettirerek, üniversitemizin farklı disiplinlerinde öğrenim gören öğrencilerimizi profesyonel kurumlarla bir araya getiriyoruz.

“GENÇLERİ DESTEKLİYORUZ”

Çağdaş üniversitelerin, teorik donanımın yanı sıra deneyimleme fırsatlarını da öğrencilerine sunabilmesi gerektiğini dile getiren Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, “Dokuz Eylül Üniversitesi, iş yaşamına hazırlanan öğrencilerini akademik anlamda güncel bilgilerle donatırken aynı zamanda onları iş dünyasında karşılaşacakları deneyimler hakkında da bilgilendiriyor. Firmalar da bu fuar ile Dokuz Eylül Üniversitesi’ne gelerek öğrencilerimizle tanışma fırsatı yakalıyor. Araştırma ve uygulama alanlarında çalışmalar yapan üniversitemiz ve yetiştirdiği gençler, Türkiye’de ve dünyada her zaman iş dünyasının ilgisini çeken değerler arasındadır” diye konuştu.

KARİYER YOLCULUĞUMUZ SÜRÜYOR

DEÜ Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörü Doktor Öğretim Üyesi Murat Çolak da, “Tınaztepe ile başladığımız kariyer yolculuğumuzda birçok kuruluş ve öğrenciyi konuk ettik. Bugün, alanının en önemli hastaneleri, sosyal ve kamu alanları ve sivil toplum kuruluşları sizlerle olacak. Şirket, hastane ve STK temsilcileriyle bir araya geleceksiniz. Fuarın başarılı geçmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar