DEÜ’DE KURBAN BAYRAMI HEYECANI

5.309

Kurban Bayramı nedeniyle düzenlenen Bayramlaşma Töreni’nde kurum mensuplarıyla bir araya gelen Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi bu bayramda da tedbiri elden bırakmama çağrısı yaptı. Hotar, “Milletimizin birliğini pekiştiren bu önemli günlerde COVID-19 mücadelemizi unutmayacak ve tedbiri elden bırakmayacağız” dedi. 

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEÜ) Alsancak’taki Rektörlük binasında düzenlenen Kurban Bayramı bayramlaşma töreni, sosyal mesafe ve maske kuralları çerçevesinde gerçekleştirildi. Üniversitenin akademik ve idari personeli ile bayramlaşan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Kurban Bayramı’nın maske, sosyal mesafe ve temizlik önlemleri unutulmadan yaşanması gerektiğini hatırlattı. Kurban Bayramı’nın milli ve manevi duyguların kabardığı, yardımlaşmanın öneminin hatırlandığı en önemli günlerden olduğunun altını çizen DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Gönüllerin birbirine yaklaştığı; birlik ve beraberlik duygularımızın temsilcisi bayramlarımızı, içinde bulunduğumuz şartlarda, alıştığımızdan çok daha farklı şekilde geçiriyoruz. Dokuz Eylül Üniversitesi olarak; Yüce Mevla’nın müminlere bahşettiği en kıymetli zamanlardan biri olan Kurban Bayramı öncesinde, mensuplarımız ile bir araya gelerek hem bayramlaştık hem de bu güzel günlere kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu birlikte yaşadık. İçinde bulunduğumuz günleri hep birlikte aşacağımızı unutmadan Kurban Bayramı’nın güzelliklerini yaşamayı diliyoruz” dedi.

HEP BİRLİKTE YENECEĞİZ

COVID-19 pandemisi ile mücadelenin devam ettiğini hatırlatan Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Salgınla mücadelede önemli bir mesafe kat ettik. Hayatımızda köklü değişiklikler yaptık. Artık bu noktadan geri adım atmak, tedbiri elden bırakarak kazanımlarımızı kaybetmek Türk milletinin mücadeleci yapısına yakışmayacaktır. Kurban Bayramı’nı önlemlerimizi devam ettirerek yaşamamız büyük önem taşıyor. Hep birlikte sağlıklı günlerde, bir araya geleceğimiz nice bayramlara kavuşmak için, bu bayramda verdiğimiz mücadelede geldiğimiz noktayı unutmayacak, maske-sosyal mesafe-temizlik kurallarına uymaya devam edeceğiz. Sorumluluklarımızı yerine getirip kırgınlıkları bitireceğimiz, birlik içinde kalıp sevgimizi çoğaltacağımız; ihtiyaç sahiplerine yardım edip şehitlerimizi ve gazilerimizi de asla unutmayacağımız Kurban Bayramının aziz milletimize, müminlere ve insanlığa hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.

İlgili Yazılar