EDEBİYAT FAKÜLTESİ MEZUNLARINI EFELERLE UĞURLADI

2.475

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Edebiyat Fakültesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Tınaztepe Yerleşkesi’nde düzenlendi. Yeni mezunların heyecanlı anlar yaşadığı törende, öğrenci aileleri ile Edebiyat Fakültesi’nin akademik ve idari personeli; gençleri yalnız bırakmadı.

DEÜ Edebiyat Fakültesi’nde eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, Tınaztepe Yerleşkesi amfi tiyatroda düzenlenen 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni ile diplomalarını aldılar. Öğrenci aileleri ve yakınlarının da yoğun ilgi gösterdiği programda fakültede dereceye giren üç öğrenciye plaketleri verildi. Törende konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, mezunlara seslenerek, “Türkiye’nin en prestijli kurumlarından biri olan üniversitemize duyduğunuz aidiyet duygusu gelecekte sizlerin birey olarak ayakta kalmanızı sağlayacak en değerli referans noktalarınızdan biri olacaktır” dedi.

TÜRKİYE’NİN EN PRESTİJLİ ÜNİVERSİTESİ: DEÜ

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Daş, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kamil Tügen,  Fen Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kadriye Ertekin, Buca Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof.Dr. Ercan Akpınar, DEÜ Genel Sekreter Doç. Dr. Recep Yiğit, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kamil İŞeri, Seferihisar Fevziye Hepkon Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Turgay Bucak ile akademik ve idari personelin de hazır bulunduğu programda konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, mezun olan öğrencilerin hayatlarının dönüm noktalarından birini tamamladıklarını söyledi. Çelik, “Yükseköğretim hayatınızın önemli bir aşamasını daha geride bıraktınız. Akademik bilgi ve birikimleriniz; mesleğinize dair tecrübe ve öğrendikleriniz; duygularınız, hissettikleriniz, amaçlarınız ve beklentileriniz sizleri yepyeni bir hayatın eşiğine getirdi. Zorlu geçen dört yılın ardından verdiğiniz emek ve gösterdiğiniz çabanın karşılığını, diplomalarınızı alarak yaşıyorsunuz. Bunu takdir etmemek; sizleri yürekten kutlamamak mümkün değil” dedi. Mezunlara seslenen Prof. Dr. Erdal Çelik, hayatlarındaki hedeflerine doğru ilerlerken Dokuz Eylül Üniversitesi’ne duydukları aidiyetlik duygusundan güç almalarını tavsiye ederek, “Biliyorum geleceğe dair umutlarınız, hayalleriniz ve beklentileriniz var. Belki biraz da sabırsızsınız; bazı şeylerin bir an önce olmasını istiyorsunuz. Bir şeyler söylemeyi bir şeyler yaşamayı; bir şeylerin parçası olmayı arzuluyorsunuz. Bunlar gayet doğal ancak hayat, her zaman istediklerinizi bize vermiyor. Buradaki esas mesele; zor kaldığınız o anda, bilginizle, aidiyet duyduğunuz değerlerinizle ve sizleri seven insanlarla yeniden başlayabilme gücünü kendinde bulabilmek. Türkiye’nin en prestijli kurumlarından biri olan üniversitemize duyduğunuz aidiyet duygusu zaten gelecekte sizlerin birey olarak ayakta kalmanızı sağlayacak en değerli referans noktalarınızdan biri olacaktır” diye konuştu.

BAŞARI DİLEDİ

Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Daş, mezun olan öğrencileri kutlayarak iş hayatında başarılar diledi. Törende konuşan Daş, “Başta Üniversitemiz Rektör Vekili Sayın Prof. Dr. Erdal Çelik’e ve  üst yönetime desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Torbalı Belediye Başkanımız Sayın Adnan Yaşar Görmez’e desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Üniversitemiz çatısı altında aldığınız eğitim ve edindiğiniz bilgi birikimi, iş yaşamınızda veya akademik kariyerinizde çok önemli kararlar almanıza yardımcı olacaktır. Zengin bilgi donanımıyla mezun olduğunuz fakültenizi asla unutmayın, bu bir bayrak yarışıydı ve DEÜ bayrağını yükseklere taşıma sırası sizde, buna yürekten inanıyoruz. Mezunlarımız çok kıymetli aileleri, dört yıl önce bize emanet ettiğiniz çocuklarınızı kendi evlatlarımız olarak gördük ve yetiştirdik.Hepinize teşekkür ediyorum. Yolunuz açık olsun.” dedi.

Kep fırlatma seremonisi öncesi Ege Bölgesi’ne özgü olan Efe oyunuyla  mezunlar ve seyircinin karşına çıkan ekip izleyenleri büyüledi. Büyük alkış alan yöresel oyundan sonra mezunlar heyecanlı bekleyişleri sonrasında keplerini büyük bir sevinçle havaya atarak gurur gecesini aydınlattılar.

İlgili Yazılar