EGE’DEN DOKUZ EYLÜL’E İADE-İ ZİYARET DOKUZ EYLÜL’DEN EGE’YE DOSTLUK KÖPRÜSÜ

1.216

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, bir süre önce ziyaret ettiği Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ı makamında ağırladı. Görüşmede iki üniversite arasında akademik ve bilimsel çalışalar konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Bir süre önce Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, bu kez de Rektör Budak’ı makamında ağırladı. Son derece samimi bir ortamda gerçekleşen iade-i ziyarette, iki üniversite arasında bilimsel ve akademik konularda işbirliği ve ortak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

DEÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hikmet Hüseyin Çatal ve Prof. Dr. Banu Esra Aslanertik ile Genel Sekreter Doç.Dr. Recep Yiğit, Genel Sekreter Yardımcı Vekilleri Ahmet Cevdet Oral ve Kamil Koçak’ın da hazır bulunduğu görüşmede Rektör Vekili Çelik, nezaket ziyaretinden ötürü mevkidaşına teşekkür etti. Türkiye’nin en köklü iki yükseköğretim kurumunun yaptığı çalışmalarla bilime ve insanlığa uzun yıllardır hizmet ettiğini vurgulayan Çelik, “Bu tarihi sorumluluk, ülkemiz adına daha iyisini yapabilmemiz için bizlere güç ve moral veriyor. Geçtiğimiz aylarda, görevine yeni başlayan değerli hocamıza ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunmuştuk. Sağolsunlar, onlar da bizi ziyaret ederek nezaketlerini göstermiş oldular. Her iki üniversitemiz, Türkiye’nin aydınlık geleceğine katkı koymak ve bilim adına eğitim ve araştırma yapmak için var gücüyle çalışıyor. Bundan sonraki dönemde de yeni işbirlikleriyle hem bu dostluk köprüsünü güçlendirecek hem de yeni açılımları elbirliğiyle yapacağız. Kendilerine şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum” diye konuştu. Görüşmenin ardından Rektör Vekili Çelik, Rektör Budak’a Güzel Sanatlar Fakültesinde özel olarak yaptırılan plaketi hediye etti.

İlgili Yazılar