MEZUNİYET COŞKUSU FEN FAKÜLTESİNDE DEVAM ETTİ

2.445

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Fen Fakültesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Tınaztepe Yerleşkesi’nde düzenlendi. Yeni mezunların heyecanlı anlar yaşadığı törende, öğrenci aileleri ile Fen Fakültesi’nin akademik ve idari personeli; gençleri yalnız bırakmadı. Törende konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, mezunlara seslenerek, “Türkiye’nin yükseköğretim en önemli marka kurumlarından birisi olan Üniversitemize duyduğunuz aidiyet duygusu gelecekte sizlerin birey olarak ayakta kalmanızı sağlayacak en değerli referans noktalarınızdan biri olacaktır. Bu yüzden farklı olanı yapın; özgün olun. Kendi mutluluğunuz için çalışın ama ülkeniz ve ailenize faydalı olun. Aziz Sancar gibi bilimi önceleyen birisi olmaya gayret edin.” dedi.

DEÜ Fen Fakültesi’nde eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, Tınaztepe Yerleşkesi amfi tiyatroda düzenlenen 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni ile diplomalarını aldılar. Öğrenci aileleri ve yakınlarının da yoğun ilgi gösterdiği programda fakültede dereceye giren üç öğrenciye plaketleri verildi. Törene DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik’in yanı sıra, Genel Sekreter Doç. Dr. Recep Yiğit, Fen Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Kadriye Ertekin, Fen Fakültesi Öğretim Üyeleri, akademisyenler, idari personel ve mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı.

FARKLI OLANI YAPIN

Törende konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, mezun olan öğrencilerin hayatlarının dönüm noktalarından birini tamamladıklarını söyledi. Çelik, “Yükseköğretim hayatınızın önemli bir aşamasını daha geride bıraktınız. Akademik bilgi ve birikimleriniz; mesleğinize dair tecrübe ve öğrendikleriniz; duygularınız, hissettikleriniz, amaçlarınız ve beklentileriniz sizleri yepyeni bir hayatın eşiğine getirdi. Zorlu geçen dört yılın ardından verdiğiniz emek ve gösterdiğiniz çabanın karşılığını, diplomalarınızı alarak yaşıyorsunuz. Bunu takdir etmemek; sizleri yürekten kutlamamak mümkün değil” dedi. Mezunlara seslenen Prof. Dr. Erdal Çelik, hayatlarındaki hedeflerine doğru ilerlerken Dokuz Eylül Üniversitesi’ne duydukları aidiyetlik duygusundan güç almalarını tavsiye ederek, “Biliyorum geleceğe dair umutlarınız, hayalleriniz ve beklentileriniz var. Belki biraz da sabırsızsınız; bazı şeylerin bir an önce olmasını istiyorsunuz. Bir şeyler söylemeyi bir şeyler yaşamayı; bir şeylerin parçası olmayı arzuluyorsunuz. Bunlar gayet doğal ancak hayat, her zaman istediklerinizi bize vermiyor. Buradaki esas mesele; zor kaldığınız o anda, bilginizle, aidiyet duyduğunuz değerlerinizle ve sizleri seven insanlarla yeniden başlayabilme gücünü kendinde bulabilmek. Şunu hiçbir zaman unutmayın ki; başkasının ayak izini takip edenler sadece o kişinin varmak istediği yere kadar gidebilir. O yüzden farklı olanı yapın; özgün olun. Kendi mutluluğunuz için çalışın ama ülkeniz ve ailenize faydalı olun. Aziz Sancar gibi bilimi önceleyen birisi olmaya gayret edin; Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi milletine samimiyetle hizmet etmeye çalışın. Onlar beklenmedik zamanda beklenmedik kararlar alabilen insanlardı. Bunu unutmayın. Kendinize her zaman güvenin.” diye konuştu.

BAŞARI DİLEDİ

Fen Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kadriye Ertekin de, mezun olan öğrencileri kutlayarak iş hayatında başarılar diledi. Ertekin,  “Sevgili öğrencilerimiz, buradan aldığınız eğitimi, profesyonel yaşama aktararak akademik gelişiminizi daha da ileriye taşıyacağınıza yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

Bölüm birincilerine plaketlerinin verilmesinden sonra ve bölüm mezunlarına diplomaları takdim edildi. Daha sonra mezuniyet töreni, keplerin atılmasıyla son buldu.

 

İlgili Yazılar