MEZUNİYET COŞKUSU HUKUK FAKÜLTESİNDE DEVAM ETTİ  

3.556

 

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hukuk Fakültesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Tınaztepe Yerleşkesi’nde düzenlendi. Yeni mezunların heyecanlı anlar yaşadığı törende, öğrenci aileleri ile Hukuk Fakültesi’nin akademik ve idari personeli; gençleri yalnız bırakmadı. Törende konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, mezunlara seslenerek, “Türkiye’nin en prestijli kurumlarından biri olan üniversitemize duyduğunuz aidiyet duygusu gelecekte sizlerin birey olarak ayakta kalmanızı sağlayacak en değerli referans noktalarınızdan biri olacaktır.” dedi.

DEÜ Hukuk Fakültesi’nde eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, Tınaztepe Yerleşkesi amfi tiyatroda düzenlenen 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni ile diplomalarını aldılar. Öğrenci aileleri ve yakınlarının da yoğun ilgi gösterdiği programda fakültede dereceye giren üç öğrenciye plaketleri verildi. Törene DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik’in yanı sıra, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Onur Dinç, Baro Başkan Vekili Av. Mustafa Çetin, Genel Sekreter Doç. Dr. Recep Yiğit, Hukuk Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Murat Aydoğdu, İİBF Dekan Vekili Kamil Tüğen, Hukuk Fakültesi Öğretim Üyeleri, akademisyenler, idari personel ve mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı.

FARKLI OLANI YAPIN

Törende konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, mezun olan öğrencilerin hayatlarının dönüm noktalarından birini tamamladıklarını söyledi. Mezunlara seslenen Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, hayatlarındaki hedeflerine doğru ilerlerken Dokuz Eylül Üniversitesi’ne duydukları aidiyetlik duygusundan güç almalarını tavsiye ederek, “Biliyorum geleceğe dair umutlarınız, hayalleriniz ve beklentileriniz var. Belki biraz da sabırsızsınız; bazı şeylerin bir an önce olmasını istiyorsunuz. Bir şeyler söylemeyi bir şeyler yaşamayı; bir şeylerin parçası olmayı arzuluyorsunuz. Bunlar gayet doğal ancak hayat, her zaman istediklerinizi bize vermiyor. Buradaki esas mesele; zor kaldığınız o anda, bilginizle, aidiyet duyduğunuz değerlerinizle ve sizleri seven insanlarla yeniden başlayabilme gücünü kendinde bulabilmek. Şunu hiçbir zaman unutmayın ki; başkasının ayak izini takip edenler sadece o kişinin varmak istediği yere kadar gidebilir. O yüzden farklı olanı yapın; özgün olun. Kendi mutluluğunuz için çalışın ama ülkeniz ve ailenize faydalı olun. Aziz Sancar gibi bilimi önceleyen birisi olmaya gayret edin; Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi milletine samimiyetle hizmet etmeye çalışın. Onlar beklenmedik zamanda beklenmedik kararlar alabilen insanlardı. Bunu unutmayın. Kendinize her zaman güvenin.” diye konuştu.

BAŞARI DİLEDİLER

Hukuk Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Murat Aydoğdu da, mezun olan öğrencileri kutlayarak iş hayatında başarılar diledi. Aydoğdu,  “Sevgili mezunlarımız, Fakültemizde mezuniyet sonrası iletişimine devam etmekteyiz, Bugün sizi en kutsal mesleği adalet dağıtma yoluna gururla uğurluyoruz.” diye konuştu.

Adalet Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Serkan AYAN tüm öğrencilere gelecek yaşantıları boyunca başarılar diledi. “Değerli mezun yeni meslektaşlarımız uzun ve yorucu bir öğrenim sürecinin tamamlayarak bugün mezuniyet sevincini yaşama aşamasına geldiniz hepinizi kutluyorum. Yolunuz açık olsun.” diye konuştu.

BAYRAĞI TESLİM ALDI

Hukuk Fakültesi’ne birincilik ile yerleşen Cihan Zeyrek, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı birincisi Pınar Demiral’ dan okul filamansını teslim aldı. Bölüm birincilerine plaketlerinin verilmesinden sonra ve bölüm mezunlarına diplomaları takdim edildi. Daha sonra mezuniyet töreni, keplerin atılmasıyla son buldu.

 

İlgili Yazılar