ORTAK MEZUNİYET TÖRENİNDE İLKLERE İMZA ATILDI

3.072

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarından derece ile mezun olmaya hak kazanan mezunlar, Sabancı Kültür Sarayı’nda düzenlenen Ortak Mezuniyet Töreninde plaketlerini aldı. Törende konuşan DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, “Bilimle ilgilenmeyi düşünüyorsanız; bıkmadan, usanmadan kaldığınız yerden devam etmenizi öneriyorum. Şunu unutmayın ki doğruluk ve samimiyetle yapılan her işin eninde sonunda mükâfatı olur. Hata yapmaktan hiç korkmayın, cesur davranın” dedi.

DEÜ fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarından derece ile mezun olmaya hak kazanan mezunları bir araya getiren ortak mezuniyet törenine İzmir Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış, DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, DEÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Recep Yiğit, DEÜDER Başkan Yardımcısı Mihdiye Taşçı ile dekanlar, enstitü müdürleri ve mezun yakınları katıldı. Törende dereceye giren mezunlara plaket ve hediyelerini veren DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, DEÜ’nün Türkiye’nin en saygın yükseköğretim kurumlarından biri olarak 36 yıldır Türkiye’ye, bilim dünyasına ve insanlığa hizmet etmek için çalıştığını söyledi. Çelik, “Gerçekten takdir edilecek yükseklikte puanlarla mezun oldunuz. Not ortalamanızdaki başarınız, sizlerin gelecekte çok daha başarılı çalışmalar yapacağınıza dair bizlere ipuçları zaten veriyor. Bu noktada eğer ki; bilimle ilgilenmeyi düşünüyorsanız; bıkmadan, usanmadan kaldığınız yerden devam etmenizi öneririz. Sonuçta bilim insanı olmak, ayrı bir özveri ve disiplin gerektiriyor. Bu özelliklere sahip olmanız, bilim dünyamıza her zaman değer katacaktır” dedi.

CESUR OLUN

“Başkasının ayak izini takip edenler sadece o kişinin varmak istediği yere kadar gidebilir” diyen Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, şunları söyledi:

“Farklı olanı yapın; özgün olun. Kendi mutluluğunuz için çalışın ama ülkeniz ve ailenize faydalı olun. Aziz Sancar gibi bilimi önceleyen birisi olmaya gayret edin; Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi milletine samimiyetle hizmet etmeye çalışın. Onlar beklenmedik zamanda beklenmedik kararlar alabilen insanlardı. Bunu unutmayın. Kendinize her zaman güvenin. Bilimle ilgilenmeyi düşünüyorsanız; bıkmadan, usanmadan kaldığınız yerden devam etmenizi öneriyorum. Şunu unutmayın ki doğruluk ve samimiyetle yapılan her işin eninde sonunda mükâfatı olur. Hata yapmaktan hiç korkmayın, cesur davranın.”

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

2017-2018 Ortak Mezuniyet Töreni için aylarca çalışan üniversite personeline teşekkür eden Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü, “Aylar süren hazırlıkların sonunda bu töreni organize eden Üniversitemiz personellerini başarılı çalışmalarından ötürü takdir ediyorum. Onlar mutfakta, bizim görmediğimiz ama hep yanı başımızda olan çalışanlarımıza huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ederim.”

Törende konuşan DEÜ Mezunlar Derneği Başkan Yardımcısı Mihdiye Taşçı da konuşmasında mezunlara başarılar dilerken,DEÜDER’in hazırladığı hediyeleri öğrencilere vermenin mutluluğunu yaşadığını ifade ettikten sonra Rektör Çelik’e bu fırsatı tanıdığı için ayrıca teşekkür etti.

TÖRENDE BİR İLKE İMZA ATILDI

Sosyal medya üzerinden yaptıkları konserlerle dikkatleri üzerine çeken Hemşirelik Fakültesi Müzik ve Ritm Topluluğu, töreni izleyenleri büyüledi. Rektör Vekili Çelik’in daveti üzerine sahnede yer alan topluluk, 10 dakikalık müzik şöleninde salonda bulunanları keyifli dakikalar yaşattı. Ritmik müzik ve şarkılarla ortak mezuniyet törenine damga vuran topluluk eğitim danışmanı Araştırma Görevlisi Eda Ayten Kankaya, Rektör Vekili Çelik’e, kendilerine ulaşıp destek ve şans verdiği için teşekkür ederek çiçek taktim etti. Rektör Vekili Çelik, “Gençlere her zaman şans vermek için hazırız, desteklerimize ihtiyaçları var ve biz de elimizden geleni yapıyoruz. Kendilerini sosyal medyada verdikleri konserlerle takip ediyor, takdir ediyoruz. Bugün de onları misafir ettik, mutlu olduk.” dedi.

Etkinlik, dereceyle mezun olan öğrencilerin dekanları ve müdürlerinin sahneye çıkarak toplu fotoğraf çekilmesiyle son buldu. Rektör Çelik’in  bir sürprizi de Sabancı Kültür Merkezi’nin fuaye alanında mezun öğrenciler ve aileleri için hazırlanan ikramlardı. Kendilerine sunulan ikramları gören öğrenciler memnuniyetlerini ifade ettiler. Ayrıca fuaye alanına kurulan hatıra bölümünde öğrenciler ve aileleri günün anısına fotoğraf çekilerek bu özel günü ölümsüzleştirdiler.

 

 

İlgili Yazılar