REKTÖR HOTAR, DEÜ’LÜ ÖĞRENCİLERİ İFTARDA AĞIRLADI

422

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, DEÜ Rektörlük binasında gerçekleştirilen iftarda DEÜ’lü öğrencileri ağırladı. Öğrencilerle birlikte samimi bir ortamda iftar yemeğinde bir araya gelen Rektör Hotar, “Biz öğrenciyi merkezine alan bir üniversiteyiz. Gençlerimizle sürekli görüşüyor, isteklerine cevap vermeye gayret ediyoruz. Bizlerle iftar yemeğine katılan gençlerimize teşekkür ediyor; mübarek Ramazan ayının ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa huzur getirmesini diliyoruz. Araştırma Üniversitesi olmamızla birlikte görev ve sorumluluklarımız da arttı. Öğrencilerimizin de bu sorumluluk bilinciyle buradan mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi’ni temsil edecek bireyler olarak başarılarıyla bizleri gururlandırmasını bekliyoruz” dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, İzmir’e kültür mirası olarak kazandırılan DEÜ Rektörlük Binası’nda yer alan Lokal Restoran’da DEÜ’lü öğrencileri iftarda ağırladı. DEÜ İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Hadi Sofuoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yemek duası ile başlayan iftar yemeğinde oruçlar dualarla açıldı.  DEÜ Üst Yönetimi’nin, akademik ve idari personelin de katıldığı iftarda DEÜ Öğrenci Konseyi ve DEÜ Öğrenci Topluluklarından gelen gençlerle tek tek ilgilenen DEÜ Rektörü Hotar, öğrencilerle bol bol sohbet etti.

Öğrencilerle sohbetinde Ramazan’ın birlik, beraberlik ve bereket ayı olduğunu söyleyen DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Pandemi yaşanan dalganın kırılmasıyla birlikte Mübarek Ramazan ayında bir iftar sofrasında öğrencilerimizle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dokuz Eylül Üniversitemizde hoşgörü içerisinde hep birlikte yaşıyor; siz öğrencilerimiz için elimizden geleni yapıyoruz. Ailelerinin bizlere emanet ettiği öğrencilerimizi en iyi şekilde hayata hazırlamak, donanımlı bir şekilde üniversitemizden mezun etmek bizim görevimiz. Biz her zaman sizlerleyiz, her anınızda yanınızdayız. Türkiye’nin en saygın üniversitelerinden olan Dokuz Eylül Üniversitesi’nden mezun olacaksınız. Araştırma Üniversitesi olmamızla birlikte görev ve sorumluluklarımız da arttı. Sizlerin de bu sorumluluk bilinciyle buradan mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi’ni temsil edecek bireyler olarak başarılarınızla bizleri gururlandırmasını bekliyoruz. Ama her şeyden önce siz kıymetli öğrencilerimizin vatanına milletine hayırlı, ülkesinin çıkarlarını her zaman ön planda tutan bireyler olmanız önem arz ediyor. İnanıyorum ki sizler de şu anda var olan mezunlarımız gibi dünyanın dört bir köşesinde üniversitemizi başarıyla temsil edeceksiniz” dedi.

ÖĞRENCİ ODAKLI ÜNİVERSİTEYİZ

Rektör Hotar, öğrencilerin talep ve önerilerine her zaman kulak verdiklerini ifade ederek, “Biz öğrenciyi merkezine alan bir üniversiteyiz. Gençlerimizle sürekli görüşüyor, isteklerine cevap vermeye gayret ediyoruz. Ciddi sayıya ulaşan öğrenci topluluklarımızla, DEÜ Öğrenci Konseyimizle her zaman iletişim halindeyiz çünkü öğrencilerimiz bizim varlık sebebimiz. Öğrencilerimiz de yoğun eğitimlerinin dışında gönüllü oldukları faaliyetlerle her alanda ülkemize katkı koymak için çabalıyor. Buradan mezun olduktan sonra da bizlerle irtibatınızı her zaman korumanızı diliyoruz. Bizlerle iftar yemeğine katılan gençlerimize teşekkür ediyor; buradan oluşacak semahın ailelerimize, kaybettiğimiz yakınlarımıza ve şehitlerimize ulaşacağına inanıyorum. Ramazan ayının ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa huzur getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Tasavvuf musikisi dinletisinin de yapıldığı iftar programı, öğrencilerin talep ve önerilerini Rektör Hotar’a iletmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 

 

İlgili Yazılar