REKTÖR VEKİLİ ÇELİK’E ÖĞRENCİLERDEN ÇİĞKÖFTE ZİYAFETİ

2.166

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, twitter üzerinden kendisine ulaşarak çiğ köfte yemeye davet eden öğrencilerin evine konuk oldu.

Göreve geldiğinden bu yana öğrencilerin HGS sorununu çözen, yurtlara ve fakültelere giderek sıkıntıları yerinde dinleyen DEÜ Rektör Vekili Erdal Çelik, öğrenci evine gitti. twitter üzerinden gelen yemek davetine olumlu yanıt veren Çelik, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Recep Yiğit ve Seferihisar Fevziye Hepkon Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr. Turgay Bucak ile birlikte öğrencilerle keyifli bir akşam geçirdi. Rektör Vekili Çelik’i evlerinde görmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler, hazırladıkları çiğ köfte ve yemekleri elleriyle ikram etti.

ÖĞRENCİLERİMİZLE İÇ İÇEYİZ

Yönetim olarak öğrencilerle yakın ilişkiler kurmaya özen gösterdiklerini kaydeden DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, “Makam odaları yerine öğrencilerimizle üniversitede zaman geçirmeyi daha çok benimsiyoruz” dedi. Çelik, “Dokuz Eylül Üniversitesi olarak büyük bir aileyiz. Aile üyeleri olarak birbirimizle yakın diyalog halinde olmamız gerekli. Beni sosyal medya üzerinden çiğ köfte yemeye davet eden öğrencilerimizin yanında olmaktan dolayı çok mutluyum. Hep birlikte güzel bir akşam geçirdik. İhtiyaçlarını, sıkıntılarını ve taleplerini dinledik. Onlara çağın gereklerine uygun ve modern eğitim altyapısını sunmanın yanı sıra sevgimizi de göstermeliyiz. Öğrenci odaklı uygulamalarımız devam edecek. Hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.

ÇOK MUTLU OLDUK

Rektör Vekili Çelik’i davet eden Seferihisar Fevziye Hepkon Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Umut Can da, “Attığım mesajın ardından hocamızın bize hızlı dönüş yapmasına çok şaşırdık ve sevindik. Arkadaşlarımla birlikte hazırladığımız mütevazı soframızda kendisi ve değerli hocalarımızla bir araya gelme şansını yakaladık. Sıkıntılarımızı ve taleplerimizi ilettik. Rektör hocamız da notlar alarak çözüm noktasında bilgiler verdi” diye konuştu.

İlgili Yazılar