TORBALI MESLEK YÜKSEKOKULUNDA MEZUNİYET HEYECANI

2.132

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Torbalı Meslek Yüksek Okulu Mezuniyet Töreni’nde konuşan DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, mezunlara seslenerek, hedeflerine doğru ilerlerken Dokuz Eylül Üniversitesi’ne duydukları aidiyetlik duygusunun en değerli referansları olacağını söyledi.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Torbalı Meslek Yüksek Okulu’ndaki eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, konferans salonunda düzenlenen 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni ile diplomalarını aldılar. Öğrenci aileleri ve yakınlarının da yoğun ilgi gösterdiği programda meslek yüksek okulunda dereceye giren üç öğrenciye plaketleri verildi.

Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Torbalı Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Sever, Genel Sekreter Doç. Dr. Recep Yiğit, DEÜ Torbalı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Celalettin Şimşek, akademik ve idari personelin de hazır bulunduğu programda konuşan DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, mezun olan öğrencilerin hayatlarının dönüm noktalarından birini tamamladıklarını söyledi. Çelik, “Yükseköğretim hayatınızın önemli bir aşamasını daha geride bıraktınız. Akademik bilgi ve birikimleriniz; mesleğinize dair tecrübe ve öğrendikleriniz; duygularınız, hissettikleriniz, amaçlarınız ve beklentileriniz sizleri yepyeni bir hayatın eşiğine getirdi. Zorlu geçen iki yılın ardından verdiğiniz emek ve gösterdiğiniz çabanın karşılığını, diplomalarınızı alarak yaşıyorsunuz. Bunu takdir etmemek; sizleri yürekten kutlamamak mümkün değil” dedi.

Mezunlara seslenen Prof. Dr. Erdal Çelik, hayatlarındaki hedeflerine doğru ilerlerken Dokuz Eylül Üniversitesi’ne duydukları aidiyetlik duygusundan güç almalarını tavsiye ederek, “Biliyorum geleceğe dair umutlarınız, hayalleriniz ve beklentileriniz var. Belki biraz da sabırsızsınız; bazı şeylerin bir an önce olmasını istiyorsunuz. Bir şeyler söylemeyi bir şeyler yaşamayı; bir şeylerin parçası olmayı arzuluyorsunuz. Bunlar gayet doğal ancak hayat, her zaman istediklerinizi bize vermiyor. Buradaki esas mesele; zor kaldığınız o anda, bilginizle, aidiyet duyduğunuz değerlerinizle ve sizleri seven insanlarla yeniden başlayabilme gücünü kendinde bulabilmek. Türkiye’nin en prestijli kurumlarından biri olan üniversitemize duyduğunuz aidiyet duygusu zaten gelecekte sizlerin birey olarak ayakta kalmanızı sağlayacak en değerli referans noktalarınızdan biri olacaktır” diye konuştu.

Diplomalarını alan öğrenciler, öğrenci andını okuduktan sonra keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladılar.

İlgili Yazılar