DEÜ’NÜN KARİYER YOLCULUĞU ONBİNLERE ULAŞTI

1.214

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “DEÜ Kariyer Fuarları” bu yıl 4 farklı DEÜ yerleşkesinde 100’e yakın firma ve kurum ile 12.000’e yakın öğrenciyi bir araya getirdi. Kariyer fuarlarından 39 kurumsal tanıtım sunumu ve atölye çalışması gerçekleşirken, toplamda 23 firma, 471 öğrenciyle iş ve staj mülakatı yaptı.  DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, “Öğrencilerimize mezuniyet sonrası profesyonel yaşam için, akademik öğrenim ile eş zamanlı kariyer desteği sağlıyoruz” dedi.

Mühendislik, Sağlık Bilimleri, İzmir Meslek Yüksek Okulu ve İktisadi İdari Bilimler yerleşkelerinde 3 ay boyunca devam eden kariyer günlerine yaklaşık 12 bin öğrenciyi bir araya getirdi. Fuarlar kapsamında öğrencilere kişisel, mesleki gelişim ve yurt dışı eğitim olanakları hakkında bilgilendirmeler yapıldı. DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, DEÜ’nün; öğrencilerine mezuniyet sonrası profesyonel yaşam için, akademik öğrenim ile eş zamanlı kariyer desteği sağladığını kaydetti. Çelik, “Koordinatörlüğümüzün organize ettiği Kariyer Fuarları etkinliklerimiz bu yıl da tüm hızıyla devam ediyor. Mühendislik, Sağlık Bilimleri, İzmir Meslek Yüksek Okulu ve İktisadi İdari Bilimler yerleşkelerinde düzenlenen kariyer günlerimizden onbinlerce öğrencimiz faydalanma şansı yakaladı. DEÜ Kariyer Fuarlarını devam ettirerek, üniversitemizin farklı disiplinlerinde öğrenim gören öğrencilerimizi profesyonel kurumlarla bir araya getiriyoruz” dedi.

“GENÇLERİ DESTEKLİYORUZ”

Çağdaş üniversitelerin, teorik donanımın yanı sıra deneyimleme fırsatlarını da öğrencilerine sunabilmesi gerektiğini dile getiren Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, “Dokuz Eylül Üniversitesi, iş yaşamına hazırlanan öğrencilerini akademik anlamda güncel bilgilerle donatırken aynı zamanda onları iş dünyasında karşılaşacakları deneyimler hakkında da bilgilendiriyor. Firmalar da bu fuar ile Dokuz Eylül Üniversitesi’ne gelerek öğrencilerimizle tanışma fırsatı yakalıyor. Araştırma ve uygulama alanlarında çalışmalar yapan üniversitemiz ve yetiştirdiği gençler, Türkiye’de ve dünyada her zaman iş dünyasının ilgisini çeken değerler arasındadır” diye konuştu.

KARİYER YOLCULUĞUMUZ SÜRÜYOR

DEÜ Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörü Doktor Öğretim Üyesi Murat Çolak da, “Tınaztepe ile başladığımız kariyer yolculuğumuzda birçok kuruluş ve öğrenciyi konuk ettik. Alanında en iyi olan şirket, hastane ve STK temsilcileriyle bir araya geldik. Fuarlar çok başarılı ve verimli geçti. Önümüzdeki yıl daha kapsamlı bir kariyer fuarı düzenlemek için çalışmalara başlayacağız” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar