MEZUN ÖĞRENCİMİZ ARDA ÖZİRİ’Yİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK

3.219

İstanbul’da geçirdiği motosiklet kazasında hayatını kaybeden oyuncu Arda Öziri için, mezunu olduğu Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tören düzenlendi. Törene, Öziri’nin ailesinin yani sıra oyuncunun öğretmenleri ve arkadaşları da katıldı. Öziri’nin sınıf arkadaşlarından Rıza Kocaoğlu ve Burak Altay da törene katılanlar arasındaydı.

Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncularından Arda Öziri, dün sabah saatlerinde, TEM Otoyolu Ümraniye mevkiinde, yönetimindeki motosikletin kontrolünü kaybetmesi sonucu ağır yaralandı. Öziri, ihbar üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekiplerince, ambulansla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Öziri, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Törene Öziri’nin ailesi, öğretmenleri ve arkadaşları katıldı. Öziri’nin sınıf arkadaşlarından oyuncular Burak Altay ve Rıza Kocaoğlu da, törene katılanlar arasındaydı. İkili, arkadaşları için uzun süre gözyaşı döktü.

Slayt gösterisiyle Öziri’nin fotoğraflarının gösterilmesinin ardından, arkadaşları onunla geçirdiği anıları paylaştı. Kocaoğlu, gözyaşlarına hakimolamadığı konuşmasında, “Onunla çok aynı yatakta yattık, çok vakit geçirdik. Birlikte çok yollar yaptık, çok kızlar sevdik. Güzel babasını çok erken kaybettiği için hepimizden önce büyüdü. Hepimizin en hızlısı oydu, şimdi de öyle davrandı” dedi. Burak Altay ise, “O bizim ağabeyimiz kardeşimizdi. Acımı tarif edemiyorum” dedi.

ARDA ÖZİRİ KİMDİR?

Arda Öziri, 14 Eylül 1978 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümünü bitirdi. Aynı zamanda ‘Anemi’ isimli grupta vokallik yaptı.

Akasya Durağı, Ruhsar, Asmalı Konak, Kampüsistan gibi önemli dizilerde rol alan oyuncu, son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde oynuyordu.

İlgili Yazılar